Následující úspěchy nemusí být jen naše. Někdy každý z nás přiloží ruku k dílu…

16. listopad 2019 – ODHALENÍ PAMĚTNÍ DESKY

17.11.2019 – Divadlo Šumperk

Pamětní deska má připomínat Sametovou revoluci. Toto místo se však již dříve zcela spontánně stalo pietním místem pro další významné události našich dějin. Lidé na tomto místě už několik let zapalují svíčky, nosí květiny a scházejí se tu uctít památku Václava Havla, Milady Horákové, Jana Zajíce a dalších.

Pamětní deska 17. listopadu je v různých podobách instalována v mnoha českých městech.  Bylo logické ozdobit výročí sametové revoluce v Šumperku slavnostním odhalením jednoho ze symbolů tehdejších událostí. Děkujeme všem, kteří se na realizaci podíleli.

Výtvarník Aleš Kauer, kterého zprostředkovala paní Kamila Šeligová, Šumperskému občanskému klubu předal ideový návrh, ten jsme doplnili a představili v městské radě. Znovu jsme do původního návrhu zapracovali připomínky, Radoslav Sturm přeložil do počítačové řeči a Ivo Bernard vdechl svým laserem život materiálu do podoby kterou zde vidíte. Divadlo Šumperk, které samotnou výrobu zadalo, zajistilo i instalaci. 

FOTKY Z AKCE

O události napsal Šumperský a jesenický deník:
https://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/sametovou-revoluci-pripominaji-v-sumperku-klice-na-divadle-20191116.html?fbclid=IwAR0GL5m-wZJ8TYnK5a-8xQMCRvwbpBetXix-H83LbqmxVqxtcbD9sZjkkKU